To calculate the mass of milk of magnesia given, we need certain data like molar mass of the compound which needs the atomic mass of the atoms in the compound. We calculate as follows:
Molar mass of Mg(OH)2 = 24.3 g/mol + (2 x (16 + 1.0)) = 58.30 g/mol
Mass = 3.2 mol (58.30 g/mol) = 186.56 grams