ms.rosenbaun buys 5 crates of apples at the market. each crate costs $12.50. she also buys on crate of pears for $18.75. what is the total cost of the apples and pears
5(12.50)= 62.50
For the five crates of apples is $62.50.
For the pears was she buying 1 crate for $18.75?
If so just add 62.50 from the apples with 18.75 to give you $81.25