arayahsmckoy
arayahsmckoy
19-01-2021
Mathematics
contestada
HELP I NEED HELP ASAP
Respuesta :
kmcgalis001
kmcgalis001
19-01-2021
Answer:
D
Step-by-step explanation:
Answer Link
meepapkjack
meepapkjack
19-01-2021
Answer: C
Step-by-step explanation:
C. Y= 3x - 4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 76+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
According to Roosevelt, what are the four freedoms to which everyone in the world is entitled?
PLEASE HELP!! Will give brainliest to correct answer.
When the stems of daffodils are cut, a sappy secretion will drip from the cut end; this secretion can harm other flowers in the same bucket or arrangement. To a
In what year were the first ten amendments added
Convert miles per hour to meters per second. Round the answer to the nearest whole number. (1 mile = 1,609 meters, 1 hour = 3,600 seconds) 65 miles per hour =
Emily cycled 30.25 miles over 6 days last week. She cycled the same amount each day. How many miles did Emily cycle each day to the nearest hundredth
rainer bought 1.43 pounds of lunch meat at the store for $10.98. what is the unit rate (price) for lunch meat.
Select the pairs of ratios that form a true proportion. Choose all that apply A 3: 6 and 5:10 B 4/12 and 6/18 C 20/5 and 10/3 D 24: 36 and 8: 9
In the triangle shown below, what is the approximate value of x?A.22.52 unitsB. 19 unitsC. 13 unitsD. 29.07 units
Which expressions shows Sam's total profits from selling apples (a. and bananas (b.? Select all that apply