Respuesta :

Answer:$2.75 and One banana cost 330.×10¬3

So 5 banana cost 1.65

Step-by-step explanation:

Cause $8.25 divided by 3 equals $2.75

Answer:

2 ice creams cost $5.50

5 bananas cost $1.65

Step-by-step explanation:

$8.25/3 = $2.75

1 ice cream costs $2.75

$2.75 x 2 = $5.50

0.99/3 = 0.33

1 banana costs $0.33

0.33 x 5 = $1.65

ACCESS MORE