Respuesta :

Answer:

1 ounce package of cereal will cost 4÷16=$0.25. $1 = 100 cents. $0.25=0.25x100= 25 cents. Unit cost of package is 25 cents.

Step-by-step explanation:

Answer:

first answer.

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE