shamiya2006 shamiya2006
  • 04-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kelsey can buy 2 pounds of apples for 7 dollars

Respuesta :

jadaconnell
jadaconnell jadaconnell
  • 04-01-2021

Answer:

each pound cost 3.5 dollars

Step-by-step explanation:

7/2

Answer Link
jhfuig jhfuig
  • 04-01-2021

Answer: each pound is 3.50 dollars

Step-by-step explanation: 7.00 divided by 2 is 3.50 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is the result of factoring out the GCF from the expression (24 + 36) A. 12 × (12 + 18) B. 12 × (2 + 3) C. 6 × (8 + 12) D. 12 × (4 + 6)
Olhe a imagem e responda
square root of 500 over the square root of 5​
Conflict is considered to be dysfunctional when:A. it involves alternative dispute resolution.B. it hinders organizational performance.C. it involves the compro
Which equation can be used to find x?
Read Shakespeare's "Sonnet 100.” Where art thou, Muse, that thou forget'st so long To speak of that which gives thee all thy might? Spend'st thou thy fury on so
A video game club has 42 members. The number of high school members is six less than twice the number of middle school members. Which expression represents the
Which of the following is not an unethical tactic to use in negotiations?A. Showing emotionsB. NondisclosureC. Strengthening one's own positionD. Weakening the
What is the length of the segment with endpoints A(1,7) and B(-3, -1)?
What kind of music do you like? Poll for school