Car A travels 170 miles in 4 hours. Car B travels 306 miles in 4 hours. Car B travels 306 miles in 4 hours. Which car has the fastest average speed?​

Respuesta :

Answer:

car b

Step-by-step explanation:

car a = 170/4=42.5 mph

car b = 306/4=76.5 mph

ACCESS MORE
EDU ACCESS