Respuesta :
Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound
Answer:
stuff4pets has better price by 2 cents
Step-by-step explanation:
unit rate for chowchow is 16.95/20 = $.85 per pound
unit rate for stuff4pets is 24.95/30 = $.83 per pound