I know this seems like simple stuff but I get an awnser that's not on multiple choice so heres the problem: Pineapple costs $1.20 for 4 oz. What is the price per ounce?

Respuesta :

It is $0.3 per ounce.
Do you will need to find the unit rate. To do this, divide 1.20 by 4 and you will get 0.30. The answer is $0.30

Otras preguntas