brixianaa
brixianaa
20-12-2020
Mathematics
contestada
Help ASAP!!! It’s 6th grade work
Respuesta :
ethancalderon042
ethancalderon042
20-12-2020
The answer is B you divided 6 by 2 then multiply it by 6
Answer Link
nodadbigpp
nodadbigpp
20-12-2020
each ride costs $3.
6 divided by 2 is 3.
15 divided by 5 is 3.
27 divided by 9 is 3.
so, 6 rides will have to be multiplied by $3, since each ride is $3.
6 multiplied by 3 = 18
the answer is b) $18
hope this helps!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 11+ )
Otras preguntas
let r be an integral domain and fr its field of fractions. show that addition and multiplication in fr are associative
according to paul in romans, the presence of the indwelling holy spirit has set believers free from the law and the rule of sin and death.
A tenant is evicted from his apartment after breaching his lease. The landlord finds a new tenant for the apartment for the remainder of the lease term at a sli
what statement from "At your fingertip" is an example of logos (reason)?A. With access to cell phones, students will learn more effectively and be able to find
suppose a piece of dust finds itself on a cd. if the spin rate of the cd is 495 rpm, and the piece of dust is 4.2 cm from the center, what is the total distance
A radial gradient is a color gradient in which the background color transitions from a starting color to an ending color along a straight line.
As a cybersecurity expert, you are asked to take adequate measures to mitigate DDoS attacks on your enterprise servers. Which of the following techniques should
Telecommunication, technological development, and industrialization are some of the processes associated with: urbanization modernization globalization national
which of the following tests is commonly used by roadside enforcement officers to quickly verify that a truck air supply system is performing to cvsa standards?
faire une menina en espagnol