Answer:
theyre worth the same so twelve
Step-by-step explanation:
if you divide the amount youre spending then the amount youre buying you can get the price of each. therefore:
$9/12 cans = 0.75
$3/4 cans =0.75
so theyre the same amount just depends on how hungry you are