Respuesta :

Answer:

theyre worth the same so twelve

Step-by-step explanation:

if you divide the amount youre spending then the amount youre buying you can get the price of each. therefore:

$9/12 cans = 0.75

$3/4 cans =0.75

so theyre the same amount just depends on how hungry you are

ACCESS MORE