HELPPPPP!!! PLEASEEEEEEE
Three friends go grocery shopping together, and each buys the same kind of strawberries. Akio buys 2 pounds (lb) and pays $3.00. Gordon buys 3 pounds and pays $4.50. Maria buys 4 pounds and pays $6.00. Identify the graph and unit price that represent the strawberry costs.
![HELPPPPP PLEASEEEEEEEThree friends go grocery shopping together and each buys the same kind of strawberries Akio buys 2 pounds lb and pays 300 Gordon buys 3 pou class=](https://us-static.z-dn.net/files/d0f/87a0ce83d667ef9683884008691059ab.png)
![HELPPPPP PLEASEEEEEEEThree friends go grocery shopping together and each buys the same kind of strawberries Akio buys 2 pounds lb and pays 300 Gordon buys 3 pou class=](https://us-static.z-dn.net/files/d04/bc30e83dc97b543ede3d85ba2dc911c4.png)