Respuesta :

2.35/3 = $0.78 per cookie
0.78 * 4 = $3.12 for 4 cookies

Answer:

$0.78 for 1 and $3.12 for 4

Step-by-step explanation:

to find the answer devide 2.35 by the number of cookies to get the cost of 1 witch is $0.78. then to get the cost of 4 multiply the cost of one $0.78 by 4 to get $3.12.

ACCESS MORE