Respuesta :

Answer:

$9.68

Step-by-step explanation:

Divide 58.08 / 6 and you get 9.68, this is 1st grade math (:

Answer:

$9.68

Step-by-step explanation:

To find the unit cost per t-shirt (how much each t-shirt costs), we need to divide 58.08 by 6. This tells us how much each shirt costs. From this, we get 9.68, this means that each shirt is $9.68. I hope this helps!

ACCESS MORE