Please help ASAP....A Donut shop sells donuts for $0.75 each with a charge of $1.50 for the box. Write a rule in function notation for this situation.
Options is the mage
![Please help ASAPA Donut shop sells donuts for 075 each with a charge of 150 for the box Write a rule in function notation for this situation Options is the mage class=](https://us-static.z-dn.net/files/dc3/24ec5ee880cf43b804c06e6e0f9a5747.jpg)