Answer:
A)4 packs of footballs
B)$83.88
Step-by-step explanation:
If every boy needs a football then he is unable to buy just 3 cause then he would only have 12 footballs
3*4=12
So he would need 4 packs of footballs
B) because he needs 4 packs he multiplies 4 by 20.97 a pack.
4*20.97=83.88