Respuesta :
Answer:
14oz for $2.80
Step-by-step explanation:
Well to determine the unit prices you must divide the price by whatever the weight is. As so:
10oz: 2.5/10=0.25
14oz: 2.8/14=0.20
16oz: 4/16=0.25
18oz: 5.4/18=0.30
So your answer is 14oz for $2.80
Answer: I’m pretty sure ur answer would be 14 oz. :)
Step-by-step explanation: good luck !<3