adrianlangaster adrianlangaster
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

The store sells 6 pounds of apples for $6.00. Tina wants to buy 2 pounds of apples. How much would 2 pounds of apples cost?

Respuesta :

810230
810230 810230
  • 17-12-2020

Answer:

$2.00 i think ???

Step-by-step explanation:

beat me up if it's wrong !

Answer Link
lupita0870
lupita0870 lupita0870
  • 17-12-2020

Answer: $2.00

Step-by-step explanation: each pound is $1.00

Answer Link

Otras preguntas

Which of the states was originally included in the Louisiana Purchase?
Which word is the most likely definition for the word magnitude?
What happen when the patroits did not pay the taxes?
Read the passage. excerpt from Ten Days in a Mad-House by Nellie Bly A "commissioner" came one day, and made the rounds with Dr. Dent. In the basement they foun
what problemsdoes the narrator face
Proper breathing has to be learned because _____.
what theme is shared by the gettysburg address in the declaration of independence
Building a new mall in your area-what would be the input-the conversion, and the output?
Which number should be placed in the blank before o2 to balance the equation? n2 ___o2→2no2?
help please - first question