nenuserkiam nenuserkiam 20-10-2016 Mathematics contestada A package of 24 cookies costs $3.00. What is the approximate difference in the unit price from the original price if a $1.00 coupon is used? A. $0.05 B. $0.08 C. $0.12 D. $0.13