Seudónimo Seudónimo
  • 20-10-2016
  • Mathematics
contestada

A store has apples on sale for $3.00 for 2 pounds. How many pounds of apples can you buy for $9?

Respuesta :

cassistelzer67
cassistelzer67 cassistelzer67
  • 20-10-2016
you can buy 6 pounds of apples
Answer Link
Аноним Аноним
  • 20-10-2016
4.5, 4.5 x 2 + $9.00.....
Answer Link

Otras preguntas

A family can be defined by those who are tied together by which of the following?
To whom did the muslims attribute their victory
The light bulb transfers electrical energy into light. What is one type of energy that is also generated that is NOT a desired effect? A) chemical B) heat C)
What are 2 facts about bicycles
the original price of a jacket is $68 the sale price is 30% off the original price what is the discount amount off the original price.
The product of two numbers is the same as one of the factors. How can you use properties of multiplication to determine what the the factors are?
3 equivalent ratios for 4/3
although it seem quite important in 1788 amendment _____ barring the quartering soldiers in private homes is outdated today
What is the difference between ions and isotopes
What value was there in predicting the properties for gaps in Mendeleev's table?