Which unit rate is the lowest price per ounce? (1 point) ) Choice A: 25 ounces of potato chips for $3.49 Choice B: 40 ounces of potato chips for $4.79?​

Respuesta :

T0a9u1

Answer:

R$0,00

Step-by-step explanation:

............................................................................................................................................................................

......................................................................................

............................................................................................................................................................................

............................................................................................................................................................................

......................................................................................

............................................................................................................................................................................

......................................................................................

............................................................................................................................................................................

ACCESS MORE