cjcjraw cjcjraw
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-liter bottle of spring water costs $2.02. A 3-liter bottle of the same water costs $2.79.
Which is the better deal? ..​

Relax

Respuesta :

kalvarez05 kalvarez05
  • 17-12-2020
The 3 liter bottle because each leader is $0.93 for each liter
Answer Link

Otras preguntas

The atomic mass is a measure of _____.protons plus neutronsatomic energycharge
Sonya, my Mother, owns a bakery, and she makes the best brownies in town. Is the word mother capitalized correctly in the sentence? A. No, because it is a
What percentage of adult americans are overweight or obese?
Three vertices of ▱ABCD are A(−3, 3), B(5, 9), C(6, 4). Find the coordinates of vertex D.
Which two plot elements in the film the speckled band differ from the excerpt from sir Arthur Conan Doyle story the adventure of the speckled band
The temperature was -3 c last night. it is now -4 c. what was the change in temperature?
How are respiration and photosynthesis related?
if a DNA molecule contains guanie nucleotide base on one chain, the other chain of the double helix will contain a corresponding
Singular form of this noun halves
ASAP I'm doing this for my science fair and I need help