Meliza wanted to do some shopping on iTunes. She bought one movie for $6.99 and then by 10 songs. Releases total iPhones cost was $21.99. How much does each song cost? Write your answer in a complete sentence

Respuesta :

810230

Answer:

1.5 for each song.

Step-by-step explanation:

subtract $6.99 by $21.99 = 15 divided by 10 = 1.5

ACCESS MORE