aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 17-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons? ​

Respuesta :

cmeadhatcher cmeadhatcher
  • 17-12-2020
2.14x price per gallon
2.14(14.5)= 31.03

That’s some expensive gas!
Answer Link

Otras preguntas

who is Erica Campbell
Density is mass per unit of volume. Which pair of lab instruments would a student use to measure the density of seawater?
True or false Japan experienced outstanding economic growth during the 1970s and 1980s
Which allotrope of carbon is most recently discovered, so the uses are fairly unknown? A. graphite B. diamond C. fullerene D. coal
History of the blue train including the origin, important dates and stages of development and latest innovation.
Which number is larger 0.775 or 0.95
what is 98% more then 1170
Who was the first president of the U.S.?
Amelia had a landscaper plant 12 trees, Of these, 1/4 of them cost $25 each, 1/3 of them cost $35 each, and the rest of them cost $50 each. What was the tot
Michelangelo restored and enhanced the design of ______, while he was the chief architect of St. Peter’s Basilica.