Daniel buys 6 pounds of bird food and 12 pounds of cat food for $63. Katherine buys 14 pounds of bird food and 8 pounds of cat food for $72. What is the cost of one pound of bird food?

Respuesta :

Answer:

135

Step-by-step explanation:

ACCESS MORE