Respuesta :
Answer:
0.2m/s
Explanation:
speed =d/t
10/55= 0.181
approximately 0.2m/s
Answer: it is b.
Explanation: Average Speed = Total Distance
Total Time
= 10m/5s
=2m/s
Hope this helps!!
Answer:
0.2m/s
Explanation:
speed =d/t
10/55= 0.181
approximately 0.2m/s
Answer: it is b.
Explanation: Average Speed = Total Distance
Total Time
= 10m/5s
=2m/s
Hope this helps!!