Seudónimo
Seudónimo
17-12-2020
Mathematics
contestada
help me plsss i need help
Respuesta :
ilovechikenokay
ilovechikenokay
17-12-2020
Answer:
0.15¢
Step-by-step explanation:
divide 2.40 by 16 to get 0.15¢
Answer Link
mimiandalley
mimiandalley
17-12-2020
Divide the ounces by the price to see the price per ounce for each item.
16/ 2.40= 6.67 cents an ounce
28/2.80= 10 cents an ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
ACCESS MORE
Otras preguntas
Mr.Seidel filled up his 14 gallon gas tank for 29.26 dollars. What was the price per gallon. k/18 = 17/4 what is the proportion in simply form.
How Many Times Does 16 Go Into 260. Note No : I Think Its This. Only I Know Its Correct Answer.
How many 3/7 cup sugar bowls can be filled from 6 cups of sugar
If the viscosity of the honey is tested at several different temperatures, the distance that the honey flows is the ____ variable and the temperature of the hon
What surrounded the castle for protection
Write the equation that shows the ionization of CHI bass in water
Can I get a hand ?:/ :(
what is the shape of DNA called? allele, nucleus, chromosome or a protein.
which best describes the difference between expectations for world war 1 and reality of the war
a personal statement should be submitted A.only by fax B.when you take ACT C.instead of your personal information D.with your college admission application