Respuesta :
Answer: $8.50/pound
Step-by-step explanation:
Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds
$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound
Answer:
$8.50
Step-by-step explanation:
take 22.10 divide it by 2.6 and you will get your answer.
Hope this helps