Respuesta :

Answer: $8.50/pound

Step-by-step explanation:

Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds

$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound

Answer:

$8.50

Step-by-step explanation:

take 22.10 divide it by 2.6 and you will get your answer.

Hope this helps

ACCESS MORE