A package of 6 pairs of insulated socks costs ​$52.14. What is the unit price of the pairs of ​socks ? The unit price is ​$ nothing per pair of .

Respuesta :

Answer:

Divide $52.14 by the 6 pair of socks to find unit cost

Explanation:

Answer is $8.69 per each pair of socks