Alani is the head baker at Patty Cakes Bakery.
She uses 8.75 pounds of sugar each day making
cupcakes. How many pounds of sugar would she
use over 7 days?
1. After the cupcakes are decorated, Alani packages
them to be sold. Each cupcake costs $4.25. If a
customer ordered 9 cupcakes, how much would
it cost?
ANSWER BOTH QUESTIONS AND WHOEVER DOES IT FIST GETS BRAINIEST
