contestada

PLEASE HELP! Ann needs to buy plastic forks. Brand A has a box of 25 forks for $2.12. Brand B has a box of 72 forks for $5.09 .
Find the unit price for each brand. Then state which brand is the better buy based on the unit price.

Round your answers to the nearest cent. And thank you if you answer this I really need the answer.