In a diagram of a landscape plan, the scale is 1 cm = 10 ft. In the
diagram, the trees are 4.2 cm apart. How far apart should the actual trees
be planted?

Respuesta :

Answer:

42 ft

Step-by-step explanation:

4.2/1=4.2

4.2*10=42 ft

PLS GIVE BRAINLIEST

ACCESS MORE
EDU ACCESS