The graph shows how a store sells peppers by weight at a constant price per pound
Which of these statements is true?
Pepers)
Peppers cost $9 per pound,
The unitenst for peppers is $4,50 per pound,
You could get 2 pounds of peppers for $12
Peppers cost 84 per pound,

The graph shows how a store sells peppers by weight at a constant price per pound Which of these statements is true Pepers Peppers cost 9 per pound The unitenst class=