ygivo ygivo 20-11-2020 Mathematics contestada Please help me I have no idea what to do. Lin purchases 4 apples for $5. What is the number of apples per dollar? Group of answer choices A. 1.25 apples per dollar B. 4/5 apples per dollar C. 125 apples per dollar D. 1/5 of an apple per dollar