Respuesta :

Answer:

$11.44

Step-by-step explanation:

Since half a pound of fudge costs $5.72, then you just have to multiply by 2

5.72 x 2 = 11.44

So one pound of fudge costs $11.44

Hope this helps :)

Answer:

I think it's $1.39 per ounce.

Step-by-step explanation: