Respuesta :
Answer:
$11.44
Step-by-step explanation:
Since half a pound of fudge costs $5.72, then you just have to multiply by 2
5.72 x 2 = 11.44
So one pound of fudge costs $11.44
Hope this helps :)
Answer:
$11.44
Step-by-step explanation:
Since half a pound of fudge costs $5.72, then you just have to multiply by 2
5.72 x 2 = 11.44
So one pound of fudge costs $11.44
Hope this helps :)