Mrs. Adams paid $33.60 for 3.2 pounds of Hawaiian coffee beans. What is the price per pound of the coffee beans?

Respuesta :

Answer:

$10.5

Step-by-step explanation:

33.6/3.2(that is unit price formula total by one) which is 10.5

Hope this helps plz mark brainliest :D

ACCESS MORE