Respuesta :

Answer:

$0.25

Step-by-step explanation:

3$ for 12 goldfish

3/12 = 0.25

12 x 0.25 = 3

so a goldfish costs $0.25

Answer:

The cost of one goldfish is 0.25 dollars .

Step-by-step explanation:

All you have to do is divide 12 and 3 then you would get 0.25

ACCESS MORE