help and explain cause i’m dumb :)
![help and explain cause im dumb class=](https://us-static.z-dn.net/files/d17/e2e14ba21b6687ebd0325edc9fbc36ca.png)
Answer: $25.25
Step-by-step explanation:
Since one bone costs $2.95 each and Mrs. Lawrence bought 5 you are going to multiply $2.95 * 5 and get $14.75. Then since one bag of treats costs $10.50 you are going to add $14.75 + $10.50 to get a total of $25.25