Respuesta :

Answer:

I did this erlier but...

1) Wallmart

2)16 Oz

3)You woluld save 7 cent per pound by choosing the 11 lbs turkey.

4)You would save $2.00 per notebook. You would save $10.00 buy buying 5.

Step-by-step explanation:

You divide the price by size.

Exaple:

3.99/12

ACCESS MORE