Respuesta :

Answer:

You would spend $16 for a 24 lemons.

Step-by-step explanation:

There are 6 lemons in each bag.

24 lemons / 6 lemons = 4 bags

4 bags x 4 dollars = 16 dollars.

I hope this helped you! If it did, please consider rating, pressing thanks, and giving my answer Brainliest. Have a great day!

Answer:$16

Step-by-step explanation: 6 lemons are $4

1 lemon is $(4/6)

24 lemons are $(4/6*24) or $16

ACCESS MORE