fooligan8080 fooligan8080 16-11-2020 Mathematics contestada Which deal is a better buy? How do you know? True-Mart is advertising a back-to-school sale on pencils. A pack of 30 sells for $7.97, whereas a 12 pack of the same pencils cost $4.77