Help pleaseee!! If you answer can u explain it to me, thank you
![Help pleaseee If you answer can u explain it to me thank you class=](https://us-static.z-dn.net/files/dc7/ee1c2073122477bcb5bda3249b580108.png)
Answer:
$7.50
Step-by-step explanation:
4 bottles of water cost $10, meaning that each bottle costs $2.50 (10/4 = 2.5). If 3 bottles are bought and each bottle costs $2.50, the total cost is $7.50 (3*2.5 = 7.5).