Seudónimo Seudónimo 31-10-2020 Mathematics contestada You can buy a skateboard from your friend for $60 and rent a helmet for $2 per hour. Your other option is to rent a skateboard and a helmet for $6 per hour. How many hours must you skateboard so that the costs would be the same? Write an equation.