eyelikepie22 eyelikepie22 17-11-2014 Mathematics contestada Which equation models this problem? Susan paid $36.90 for nine washcloths. What is the unit price, p, per washcloth? A.36.90p = 9 B.p/9 = 36.90 C.p/36.90 = 9 D.9p = 36.90