PLS HELP QUICKLY ILL GIVE BRAINLIEST
I ONLY NEED HELP WITH QUESTION 1

Answer: 7 pies
Unit price: $3.50
Step-by-step explanation:
1. To find the unit price, you must divide the cost by the amount of pies
11 divided by 3 is 3.70
24.50 divided by 7 is 3.50
2. You now have the unit price. To find the better buy, you need to determine which price is lower.
3.50 < 3.70
3. The better buy is the 7 pies.