isabelle1435 isabelle1435 29-10-2020 Mathematics contestada (HELP PLEASE ITS DUE TODAY) A bottle of water costs $1.50. A bag of pretzels costs $2.99. The total cost of w bottles of water and p bags of pretzels is $14.97. write a equation to represent this situation