Mark is deciding between two packages of cheddar cheese. Cheetah Chedda is $4.80 for 16 ounces. Moo Valley is $4.20 for 12 ounces. How much more does Moo Valley cost per ounce?

Respuesta :

Answer:

$0.05

Step-by-step explanation:  first, divided $4.80 and 16= $0.30. Then, divided $4.20 by 12= $0.35. And subtract your two answers

Answer:

It would be 0.05

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico