Respuesta :

Answer:

The second one is a better deal

Step-by-step explanation:

eb445

Answer:

$61.05 for 15 gal is better deal

Step-by-step explanation:

$61.05 divided by 15=$4.07 per gallon

$21 divided by 5= $4.2 per gallon

ACCESS MORE
EDU ACCESS
Universidad de Mexico