cxzcuzooffthemap cxzcuzooffthemap
  • 27-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 12 oz bottle of clean dish soap is 1.80,while a 20 oz bottle is is 3.60 which is the better buy

Respuesta :

5ionutdhvt
5ionutdhvt 5ionutdhvt
  • 27-10-2020

Answer:

The 12 ounce

Step-by-step explanation:

When you buy two twelve ounces you will be receiving 24 oz. for the same price as the 20 oz.

Hope This Helped

Answer Link
Relax

Otras preguntas

Which store gives you the best deal? Metromarket 18cans of soda for $9 Wal-Town 10cana of soda for $7.50 ShopStop 14cans of soda for $7.00
Identify the character who spoke these lines: “Part, fools! / Put up your swords; you know not what you do.” a. Sampson b. Tybalt c. Lord Montague d. Benvolio
Cells can sense when to start dividing or stop dividing. a. True b. False
what is 409,381,886 rounded to the nearest ten million
Which committee is considered the most powerful in all of Congress? a. Committee on Armed Services b. Committee on Foreign Affairs c. Committee on Ways and Mean
Which of the following is the medium which creates oxbows? water wind ice gravity
write a short story about a time when you had to overcome the force of gravity to get something done
In 1994, the trade deficit was over 150 billion dollars. True or False?
What was the main reason that the Monroe Doctrine was not enforced until after the Civil War? A. Americans were too preoccupied with rebuilding the nation after
160 bananas; 20% decrease