Respuesta :
How many seconds are in a minute? 60 seconds. So you do 60•5.71 and once you get the answer,you multiply that by 60 again because there is 60 minutes in 1 hour.Then you will have your final answer!
Well since Seth is Supersonic He is traveling 20,556 Miles per hours. Work: 5.71 Mps*60 Seconds for one Minute=342.6 miles per minute
342.6 Mpm*60 minutes in an hour= 20,556 Mph
I Hope I helped
342.6 Mpm*60 minutes in an hour= 20,556 Mph
I Hope I helped